top of page

Life Coaching - Életvezetési tanácsadás

Életvezetési tanácsadás, a „lélek edzése” – valahogy így fordíthatnánk le magyarra. Időnként szükségünk lehet egy kívülállóra, egy szakemberre, akinek a támogatásával képesek leszünk problémáinkat más perspektívából látni.

Ha úgy érzed, hogy elakadtál egy bizonyos élethelyzetben, és már százszor végigvetted a lehetőségeket, de végül mégsem jutottál semmire, egy coach segíthet abban, hogy fókuszt válts és más nézőpontból tudj ránézni a problémára. Sokszor ennyi elég is, hogy el tudj indulni a változás felé. De ez még csak a kezdet. Meg kell találnunk azokat a belső erőforrásokat, lehetőségeket, amelyek segítségével megvalósíthatod a vágyott célt. A meglévő képességeidet, készségeidet megerősítjük, a fejlesztendő területeket pedig felkutatjuk. A coachingban – a pszichológiával ellentétben – nem a múlttal foglalkozunk, hanem a jelennel és a jövővel. Így nem a problémára helyezzük a hangsúlyt, hanem a lehetséges megoldásokra koncentrálunk.

 

A coaching során megerősödik a személyiséged, fejlődsz általa, és az önbizalmad is növekedni fog, hiszen azt érzed, hogy képes vagy saját magad irányítani az életedet. A life coach nem ad tanácsot neked, viszont segítségével te magad fogsz rájönni a megoldásra Úgy is fogalmazhatjuk, hogy a coach egy olyan „lelki edző”, aki a kérdéseivel, gyakorlati feladatokkal rávilágít a probléma gyökerére. Ha szükséges, olykor tükröt tart neked, amiben felismerheted, hogy melyek azok a kommunikációs, gondolkodás- vagy viselkedésbeli akadályok, amelyek eddig gátoltak téged. A coach végig melletted áll a változási folyamat során, és támogat a cél elérésében. Személyre szabottan foglalkozik veled, ezért nem létezik két egyforma megoldás egy problémára. A coaching során jobban megismered önmagadat, motivációidat, hiedelmeidet, félelmeidet, amelyek korlátoznak abban, hogy úgy élj, és azt tedd, amit szeretnél. De a felismerés már fél siker – szokták mondani. Ha kellően lelkes és kitartó vagy, az eredmény nem marad el.

 

 

Hogyan zajlik a coaching?

 

A coaching ülések négyszemközt zajlanak. A coachot szigorú titoktartás köti, így biztos lehetsz benne, hogy az elhangzottakról senki nem fog tudomást szerezni.

Első alkalommal megismerkedünk kicsit egymással, megvizsgáljuk, hogy a probléma lehet-e coaching téma, és ha mindketten úgy érezzük, hogy együtt tudunk dolgozni, elkezdődhet a munka. Egy alkalom általában 60 perc. Az mindig egyéntől függő, hogy kinek hány alkalomra van szüksége. Van, hogy 2-3 találkozó elég, de általában 5-6 alkalomra van szükség, hogy a változás elinduljon.

 

Az üléseken kérdéseket teszek fel, néha gyakorlatokat, teszteket adok. Előfordulhat, hogy „házi feladatot” is kapni fogsz, de ezzel még inkább felgyorsíthatjuk a folyamatot, hiszen az üléseken kívül is foglalkozol a témával.

 

Mint láthatod, a te aktív részvételedre is nagy szükség van, hogy tartós változást tudjunk elérni. Lehet, hogy nem lesz mindig könnyű (a szembenézés önmagunkkal sosem az), de hidd el, megéri.

 

 

Mikor érdemes coachhoz fordulni?

 

  • ha úgy érzed, jobban szeretnéd megismerni önmagadat

  • ha nincs kellő önbizalmad, és ez visszatart téged az életben

  • ha a kapcsolataid nem olyanok, mint szeretnéd

  • ha párkapcsolati problémáid vannak (pártalálási nehézségek, házassági problémák, válás)

  • ha a magánéletet nehezen tudod összehangolni a munkával

  • ha úgy érzed, soha semmire nincs időd

  • ha változtatni szeretnél az életeden, de nem tudod, hogyan indulj el

  • ha úgy érzed, elakadtál egy helyzetben, és nem látod a kiutategészséges életvitelt szeretnél kialakítania stresszt és a konfliktusokat jobban szeretnéd kezelnimásik munkát szeretnél, de nem tudod hogyan vágj bele

 

 

Miben segít a coaching?

 

A coaching lényege, hogy a felmerült probléma során a coach végigkísér téged egy változáson, személyiségfejlődésen, ami a kitűzött cél elérésében segít. Más megközelítéssel láttatja az adott helyzetet, egy másik perspektívából szemlélve pedig a megoldás is elérhetővé válik. Nő a saját magad iránti tudatosság, felelősséget tudsz vállalni az életedben kialakult (vagy éppen hiányzó) dolgokért. A folyamat végére megtanulod, hogyan kezeld a jövőben felmerülő problémákat, önállóan is képes leszel megtalálni a megoldást.

 

 

A coaching céljai lehetnek:

  • Belső egyensúly visszaállítása

  • Szemlélet megváltoztatása

  • Szokások, magatartásminták megváltoztatása

  • Készségek fejlesztése, új képességek elsajátítása

  • Motiváció és teljesítmény fokozása

 

Vancsura Olga

Bejelentkezés:

Mobil: 06-20/438-19-21

E-mail: info@lelekcoach.hu

Web: www.lelekcoach.hu

 

bottom of page